Narciarstwo wysokogórskie w Polskich Tatrach Wysokich


Nowy przewodnik autorstwa Karola Życzkowskiego i Józefa Wali zawiera wyczerpujące opisy "poza-boiskowych" tras w polskiej części Tatr Wysokich, jak również wybrane zjazdy na stronę słowacką, w pełni zilustrowane schematami. Ponadto w przewodniku znaleźć można informacje o sprzęcie koniecznym do uprawiania tej dyscypliny sportu, rozdział poświęcony lawinom i innym zagrożeniom występującym na terenie Tatr Wysokich, rys historyczny i ciekawostki dotyczące opisywanych miejsc, obszerny wykaz literatury oraz angielski abstrakt. Gorąco polecamy tę książkę nie tylko tym, którzy planują ambitne trasy poza wyciągami, ale również wszystkim miłośnikom tatrzańskiej zimy.

cena detaliczna: 29 zł.

Autorzy:

Karol Życzkowski - ur. 1960, fizyk, mieszka w Krakowie. Instruktor narciarski, przewodnik beskidzki. Od ponad dwudziestu lat uprawia narciarstwo wysokogórskie w Tatrach, przejechał większość zjazdów opisanych w przewodniku. Na nartach zjeżdżał samotnie ścianą Piku Lenina (7204m), z nartami wchodził na Aconcaguę, Fuji-Yamę, Mount Blanc oraz wiele innych szczytów alpejskich. W latach 1988-1989 prezes Sekcji Narciarskiej Klubu Wysokogórskiego w Krakowie, uczestnik licznych wyjazdów Sekcji w Alpy, współorganizator kilku edycji Memoriału Strzeleckiego.

Józef Wala - ur. 1968, geodeta, pochodzi z Krakowa; aktualnie mieszka w Warszawie. Taternictwo i narciarstwo wysokogórskie uprawia od zawsze. Zjeżdżał na nartach z Monte Rosy, Pic Roseg, oraz wielu innych szczytów alpejskich W latach 1993-1997 prezes Sekcji Narciarskiej Klubu Wysokogórskiego w Krakowie. Kierownik Memoriału Strzeleckiego zorganizowanego w marcu 1995 w Dolinie Chochołowskiej.

Sklep Podróżnika